September summary

***** Update text ****

In this issue, find out about the Amadeus value proposition.
Discover more about our commitment to NDC (New Distribution Content).
Find out about traveller diversity in the Asia-Pacific market.
Learn how Flyr's Fare Keep lets your customers block a fare by paying a fee.
Watch a video testimonial about how Value Search gives customers more relevant offers.

It’s been 5 years since eSky and Amadeus started our joint journey. Since that time a lot has changed not only in our companies but also in the industry as such, which became more volatile and disruptive. One of the biggest concerns expressed by many travel agencies is airlines’ growing focus on direct distribution.

In Amadeus we believe that travel agencies are bringing added value for the travellers providing transparent comparison, 24/7 personalised service, a human touch which is of a great importance in case of disruptions. This is why we are committed to making NDC work for the industry as a whole. We have been investing in NDC and XML for years. Today, over 20 LCCs are part of our portfolio with XML connectivity. We received the highest level of NDC certification as an IT provider in June 2016, and we are working on NDC certification as an aggregator.

Our goal is to create a platform aggregating content from all sources. We acknowledge that some airlines will choose to insource their technology needs. At the same time, agents will continue to require access to all relevant content at the lowest possible cost. That’s why we are creating a flexible platform that will combine all content from different sources: GDS content, NDC content and aggregators’ content.

I strongly believe that this will strengthen our cooperation during the next five years to come and even further.

Best regards

Lutz Vorneweg
Director Central, Eastern & Southern Europe

Ponad 1,3 mln EUR w zasięgu ręki

Całkowity wpływ finansowy rozwiązania B2B Wallet Prepaid dla eSky może wynieść nawet 1,36 mln EUR

Według szacunków Amadeus, wdrożenie rozwiązania B2B Wallet Prepaid, przy obecnym poziomie rezerwacji dokonywanych na stronach eSky, przyniosłoby firmie oszczędności na opłatach dodatkowych linii lotniczych rzędu nawet 950 000 EUR i zyski z rabatów na poziomie 415 000 EUR. Amadeus B2B Wallet Prepaid to wysokiej klasy rozwiązanie firmy wykorzystujące wirtualną kartę, które pomaga zoptymalizować płatności dla dostawców, zarówno przy sprzedaży offline, jak i online.

W takim razie jak to działa? Proszę sobie wyobrazić jeden „portfel” z dwiema opcjami płatności wirtualnych. Jedna karta pomaga eSky oszczędzać, unikając opłat dodatkowych linii lotniczych, a druga pozwala uzyskiwać rabaty za każdy zakup. Oto właśnie B2B Wallet Prepaid w pigułce. W związku z tym, że jest to rozwiązanie przedpłaconej wirtualnej karty, biuro podróży musi mieć wystarczająco dużo środków na wyznaczonym rachunku bankowym, by móc wygenerować karty i dokonać płatności. B2B Wallet Prepaid można używać do płatności na rzecz wszystkich dostawców usług turystycznych, w tym płatności do BSP!

Ściągnij uproszczoną wersję kalkulatora wartości Amadeus B2B Wallet Prepaid i oblicz, całkowity wpływ finansowy tego rozwiązania dla eSky

Sprzedaż miejsc to biznes

W 2016 r. sprzedaż usług dodatkowych w eSky wzrosła aż o 150%. Zdaje się, że to dopiero początek. Według naszych szacunków obecnie niecałe 3% klientów eSky wybierających przelot tradycyjnymi liniami kupuje bilety lotnicze z usługami dodatkowymi, podczas gdy w regionie odsetek ten wynosi 8%. Z nami łatwiej możecie to osiągnąć.

Dlaczego warto wybrać rozwiązanie Amadeus? Jest ono sprawdzone: ujednoliciliśmy usługi dodatkowe we wszystkich liniach lotniczych dla pierwszego i drugiego bagażu, uprościliśmy przepływ sprzedaży do zaledwie kilku stron internetowych i umożliwiamy sprawną integrację z procesami mid- i back-office. Jeśli chcieliby Państwo zapoznać się z koncepcją wyszukiwania i rezerwacji wraz z usługami dodatkowymi i rodzinami taryf lotniczych, zapraszamy na stronę

98% ruchu na stronach eSky = Dodatkowe przychody

Jak sprawić, żeby liczyła się każda wizyta na stronach eSky?

The first step towards digital transformation is for airlines to understand what each individual traveller most values at specific moments in time. Only then can the correct product attributes be presented, for example extra legroom or onward ground transport.

 

W dobrym dniu, tylko około 2% odwiedzających stronę internetową internetowego biura podróży staje się jego klientami. A co z pozostałymi 98%? Dokąd idą? więcej Ciężko pracujecie i wydajecie spore kwoty, aby przyciągnąć odwiedzających na swoją stronę, tylko po to, żeby przepadli gdzieś w eterze, być może na zawsze. A co jeśli moglibyście przekształcić koszt tych straconych odwiedzających w zysk dla swojej firmy?

Rozwiązanie Travel Audience zapewni więcej wartościowych odwiedzających na waszych stronach internetowych, pomagając jednocześnie osiągnąć zyski z tych, którzy opuszczają je bez zakupu. Użytkownicy waszych portali stanowią interesującą grupą docelową dla wielu innych firm, zatem jako wydawca nieinwazyjnej reklamy natywnej możecie odzyskać koszty pozyskania tego ruchu na stronie przy pomocy Travel Audience – wiodącej na świecie platformy reklam z branży turystycznej opartej na przetwarzaniu danych. Łączy ona reklamodawców zorientowanych na wyniki z największą siecią branżowych wydawców, docierając do milionów podróżnych. Dowiedz się, w jaki sposób lastminute.com, jedno z czołowych internetowych biur podróży na świecie, przekuło wdrożenie Travel Audience w dodatkowe źródło przychodów.

Kiwi.com wdraża technologię Instant Search

Nowa technologia wyszukiwania firmy Amadeus pozwoli Kiwi.com na wstępne przetworzenie 750 milionów kombinacji połączeń lotniczych, co znacznie zwiększy możliwości wyszukiwania Kiwi.com oraz przyniesie więcej korzyści klientom biura na całym świecie.

Czas ma ogromne znaczenie w przypadku internetowych biur podróży. Klienci chcą natychmiast otrzymać wynik wyszukiwania. I nie mówimy tutaj o sekundach, ale o milisekundach. Ponadto, użytkownicy oczekują dużego wyboru i konkurencyjnych cen. Ich brak, może oznaczać straconą szansę na rezerwację.

Większość graczy na rynku, doskonale zdaje sobie z tego sprawę. W ostatnim czasie Kiwi.com podjęło współpracę z Amadeus, aby zwiększyć swoje możliwości w zakresie wyszukiwania i zaspokoić rosnący popyt ze strony klientów związany z globalną ekspansją firmy. W ramach współpracy, Amadeus opracowuje rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb Kiwi.com, które łączy w sobie technologię Instant Search oraz niezrównaną ilość informacji o lotach. Nowa technologia Amadeus umożliwi Kiwi.com wzbogacenie bazy danych firmy o dodatkowe 750 milionów kombinacji połączeń, co znacznie zwiększy liczbę ofert udostępnianych przez Kiwi.com.

Dowiedz się w jaki sposób nasza technologia szybkiego wyszukiwania da Kiwi.com solidną podstawę rozwoju i warunki do obsłużenia wzmożonego ruchu na stronie.

Trendy w branży turystycznej: surfowanie na nowych falach

W branży turystycznej, ścieżka zakupowa klienta nieustannie się rozwija a obecnie jest o krok od przełomowych zmian, pod silnym wpływem kilku kluczowych trendów:

  • Klienci oczekują odpowiedzi, które są szybsze i bardziej dostosowane do ich bezpośrednich potrzeb niż kiedykolwiek. Oczekują stosownych informacji, nie tylko na etapie wyszukiwania (w czasie zakupów, szukania i porównywania ofert), ale także podczas wyjazdu. W związku z tym, że na bieżąco korzystają z telefonu komórkowego, innowacyjne technologie, jak np. osobisty asystent mobilny czy chatbot, sztuczna inteligencja i big data będą zyskiwały na znaczeniu.

  • Zmieniają się modele dystrybucji - stają się coraz bardziej złożona. Dostawcy przekształcają swoje strategie w tym zakresie. Linie lotnicze tworzą nowe modele z bardziej bezpośrednim podejściem, aby dotrzeć do klientów i sprzedawców internetowych. Z dużym prawdopodobieństwem przełoży się to na działalność tych drugich. Zmiany te mogą skutkować spowolnieniem po stronie innowacji i nowymi ograniczeniami związanymi z usprawnieniem obsługi klienta.

  • Strategie marketingowe muszą ewoluować i stawać się bardziej kompleksowe, a co za tym idzie - droższe. Oprócz tradycyjnych kanałów marketingowych warto uwzględnić różnorodne urządzenia i nowe kanały, a także znaczący wzrost liczby transakcji ze względu na ruch pochodzący z metawyszukiwarek.

  • Uwaga na pośredników*. Tego typu firmy już dziś kontrolują przejmowanie miliardów klientów na co dzień korzystających z ich rozwiązań. Zaczęły też zakłócać dystrybucję w branży turystycznej przez swoje modele reklamowe. Otwierając się na branżę turystyczną, jako nowy obszar biznesu, startują od razu z pozycji siły, co w efekcie może przyczynić się do dużych zmian w samej branży

Amadeus – zaufany partner

W burzliwym krajobrazie, rozwój nie jest kwestią przypadku. Zaufane partnerstwo stanowi sedno zrównoważonego rozwoju. Oferujemy stały kontent obejmujący ponad 130 linii lotniczych na naszej platformie Altéa i dostęp do około 85 tanich linii lotniczych za pośrednictwem naszej spółki zależnej Pyton.

To 2/3 najlepszego kontentu w branży lotniczej. Sprawdzone technologie i usługi stanowią podstawę naszej działalności, zapewniając Państwu nieustanny kontakt z klientami, z czasem reakcji mierzonym w milisekundach. Nasza globalna platforma płatności umożliwia pracę w 200 krajach. Dzięki swojej pierwszorzędnej pozycji Amadeus od kilku lat jest numerem jeden w zakresie badań i rozwoju w branży turystycznej w Europie. To wszystko sprawia, że biura podróży rozwijają się i również, dlatego zostają z nami.

Personalizuj ofertę z Amadeus Master Pricer Value Search

Rozwiązanie Amadeus Master Pricer Value Search pozwala wyświetlać w wynikach wyszukiwania najbardziej dopasowane do zainteresowań klientów, a przy tym najtańsze dostępne oferty przelotów.

Większa personalizacja wyników ma kluczowe znaczenie dla 37% podróżnych*. Podróżni oczekują, że prezentowane wyniki wyszukiwania będą odzwierciedleniem ich potrzeb. Amadeus Master Pricer Value Search pozwala w zorganizowany sposób powiadamiać klientów o różnych opcjach przelotów, umożliwiając im lepszy wybór i większą satysfakcję. Dodatkowo, nasze rewolucyjne algorytmy wyszukiwania, dostosowują rekomendacje do zdefiniowanych przez eSky typów podróżnych. Jak pokazuje doświadczanie innych użytkowników Value Search prezentowanie bardziej dopasowanych ofert przyczynia się do wzrostu współczynników konwersji i zwiększa lojalność klientów.

„Value Search to jedno z najprostszych we wdrożeniu rozwiązań przynoszące znaczące korzyści. Wpływając na kolejność wyświetlanych wyników wyszukiwania, możemy teraz przedstawić nie tylko najtańsze oferty, ale też więcej lotów bardziej dopasowanych do potrzeb naszych podróżnych. Dzięki temu poprawiliśmy współczynnik konwersji.”
Eli Valborg Lindland, Director development & technology, Berg-Hansen Reisebureau AS

Twoja opinia jest dla nas ważna

Będziemy wdzięczni za informację, które tematy szczególnie Cię interesują, abyśmy mogli je uwzględnić w naszym newsletterze.

**** insert form ****